Faaliyet Alanlarımız

Faaliyet Alanlarımız

Kamu ve özel sektör kuruluşları, askeri tesisler, alışveriş merkezleri ve toplu taşıma araçları gibi yüksek koruma gereken yerlerde ziyaretçilerin ve çalışanların güvenliği ön planda olması gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle bu tür alanların girişlerinde eşyaların kontrol edilmesi hususuna özen göstermek gerekmektedir.

Faaliyet alanlarımızdan biri olan ve kontrol amacı ile kullanılan X-Ray cihazları her alanda yaygın olarak bulunmakta olup bu sayede çanta, bavul, paket, cüzdan ve zarf gibi eşyaların açılmadan, yırtılmadan ya da herhangi bir şekilde zarar görmesine imkân vermeden kontrol edilmesi sağlanmaktadır.

Sizlere sunduğumuz X-ray cihazlarının çalışma prensipleri elektrik akımının iletilmesi ile bant sistemine bağlı olmaktadır. Elektrikli bandın üzerinde ilerleyen eşyanın içerisinde bulunan metal parçaları ve şekillerini algılayan radyasyona duyarlı mekanizma, X-Ray ışınları sayesinde algıladığı görüntüleri monitöre aktarır. İlerleyen teknoloji ile beraber üretilmekte olan X-Ray cihazlarında monitöre yansıyan görüntüde metal olan parçalar mavi renk ile temsil edilirken, metal içermeyen eşyalar için turuncu renk tercih edilmiştir. Sizler de bu sayede istenilen kalitedeki incelemeye Dark X-ray cihazları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Yazılım tabanlı bir bilgisayar teknolojisine dayalı olarak çalışan X-Ray cihazları, istenilen düzeyde kaliteyi sizlere sunmaktadır. Özel olarak geliştirilen bilgisayar programları sayesinde X-Ray teknolojisi birçok alanda güvenliği sağlamak adına ilk tercihlerden biri olmaktadır. Yazılım içerisinde bulunan resim programı ile monitöre aktarım gerçekleştirilerek, eşyaların arasında silah, bomba ya da uyuşturucu madde olup olmadığı anlaşılabilir.

Sizlere sunduğumuz X-ray cihazlarının kaliteli yazılım programları ile birlikte çeşitli özelliklerle kullanılması mümkün olmaktadır.

X-Ray cihazlarının kullanım alanları arasında sıklıkla faaliyette olan alanlar şu şekildedir: Askeri tesis ve kuruluşlar, havaalanları, alışveriş merkezleri, özel kuruluşlar ve iş merkezleri, kamu kurumları ve sınırlar vb.

Aynı zamanda olası bir durumda, örneğin seyahat halindeki araçların kontrolünü sağlamak için metal el dedektörleri de kullanılabilmektedir.

İlk ve daimi önceliği müşteri memnuniyeti olan Dark X-Ray, istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarladığı cihazları ile güvenliğinizi sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir. Yüksek kalite ile tasarlanan çeşitli ebat ve özelliklerdeki X-Ray cihazlarını ve çeşitli dedektörleri sayfamızda inceleyebilirsiniz.