X-Ray Cihazı Yetkili Servis

X-Ray cihazı sistemleri gıda sektöründe kullanımı giderek artan tam otomatik ürün kalite kontrol cihazlarıdır. HACCP ve standartlara uygun mükemmel kalite kontrol çözümüdür.

Üretim hattındaki ürünlerin X-ray görüntüleri tek tek çekilip görüntüler anlık olarak işlenmekte ve cihaz otomatik olarak ürünün hatta devam edip etmeyeceğine veya hattan ayıracağına karar verebilmektedir.

Özellikle alüminyum veya metalize ambalaj içeren veya alternatif kontrol cihazlarının kontrol edemediği veya zorladığı yüksek nem, sıcaklık ve sıvı içeren ürünler için X-ray cihazları bu koşullardan etkilenmediği için en etkili çözümdür.

X-ray cihazı, genellikle gıda endüstrisinde karşılaşılan yüksek yoğunluklu maddeleri algılar;

Tüm metal türleri (metal ambalaj veya tepsilerde dahi metal algılama)

Cam (cam ambalajlarda cam algılama dahil)

Taş, mineral taş, seramik vb.

Bazı yüksek yoğunluklu plastik parçalar türleri

Topaklanmış şeker, toz ürün vb.

X-ray sistemleri yabancı madde tespit ederken aynı zamanda aşağıdaki ek fonksiyonların bir kısmını da kontrol edebilir ve farklı bir separatörler ile sistem dışına atılabilir.

Kırık ürün muayenesi

Klip kontrolü (veya ekmek poşeti gibi metal klipsli paketlerde klips göz ardı edilir)

X-RAY Cihazı Neleri Gösteriyor?

X-ray cihazı sayesinde hem organik cisimleri, hem metal cisimleri hem de inorganik cisimleri görmek mümkündür. Her nesne cihazda farklı bir renkte görüntülenir. Böylece farklı renkler sayesinde bir nesnede bulunan tüm organik, metal ve inorganik bileşiklerle tespit edilebilir.

Ekranda görülen renk farkı, farklı malzemelerin farklı X-ışını absorpsiyon kapasitelerinden kaynaklanmaktadır. Örneğin, organik maddeler genellikle düşük enerjili nesneler olarak temsil edilir. Bu sayede cismin içinde bulunan maddelerin çoğu kolaylıkla tespit edilebilir.

Cihaz kullanım eğitimi sırasında teknik dokümanlar da incelenmekte ve farklılaştırıcı maddeler konusunda eğitim verilmektedir.

Unutmayın, güvenlik denetim ürünleri, güvenilir ve esnek bir istihbarat güvenlik çözümü sağlar. İnsan denetiminde güvenliğinizi korumak için kapsamlı bir güvenlik sistemi oluşturur.

 

 

X-Ray Cihaz Modelleri ve Farkları Nelerdir?

XRAY cihazlarını birbirinden ayıran özellikler boyutları, jeneratör sayıları ve güçleri ile penetrasyonlarıdır. Genel olarak bagajın girip çıkacağı odanın ölçüleri model isimleri ile eşleştirilir. Örneğin 50-30 XRAY denilince giriş ve çıkış tünelinin 50 cm genişliği ve 30 cm yüksekliği belirtilir, 60-40 XRAY denilince eni 60 cm yüksekliği ise 40 cm’dir, 75-55 XRAY denilince en 75 cm yüksekliği ise 55 cm’dir, 100-100 XRAY denilince en 100cm aynı şekilde genişliği 100cm olmaktadır.

X-Ray Ekipmanları Teknik Servis

X-Ray güvenlik cihazları yüksek donanıma sahip en kaliteli ve güvenilir sistemlerdir. Bu cihazlar alışveriş merkezleri, sağlık merkezleri, konser salonları, eğitim merkezleri, çeşitli organizasyonlar, kamu kurumları, özel sektör firmaları ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Garanti kapsamında satışa sunulan X-ray cihazları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Bu ürünlerde özellikle yanlış kullanım sonucunda teknik sorunlar yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda X-Ray cihazları yetkili servisi sizlere yardımcı olmaktadır.

X-Ray Cihazı ekipmanının kullanımı deneyim gerektirir. Bu nedenle bu alanda yeterli deneyime sahip olmayan personelin öncelikle cihazın kullanımı konusunda X-Ray cihazları yetkili servis desteği alması gerekmektedir.

X-Ray Ekipmanları Teknik Servis

X-ray güvenlik cihazları yüksek donanıma sahip en kaliteli ve güvenilir sistemlerdir. Bu cihazlar alışveriş merkezleri, eğitim merkezleri, sağlık merkezleri, konser salonları, çeşitli organizasyonlar, kamu kurumları, özel sektör firmaları ve daha birçok alanda kullanılmaktadır. Garanti kapsamında satışa sunulan X-ray cihazları çeşitli nedenlerle arızalanabilir. Bu ürünlerde özellikle yanlış kullanım sonucunda teknik sorunlar yaşanabilmektedir.

X-ray ekipmanının kullanımı deneyim gerektirir. Bu nedenle bu alanda yeterli deneyime sahip olmayan personelin öncelikle cihazın kullanımı konusunda firmamızdan destek alması gerekmektedir.

X-Ray Cihazlarında Profesyonel Teknik Servis Avantajları

Bu cihazlar profesyonel teknik servisin birçok avantajına sahiptir. Bu alanda tam donanımlı ve çalışkan kadrosu ile hizmet vermek, maksimum müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Amatör firmaların X-ray cihazlarındaki sorunları kolayca düzeltmeleri mümkün değildir. Bu tür işletmeler arızaları tespit edip giderseler dahi çoğu zaman geçici bir çözüm bulurlar ve bu nedenle tekrar daha büyük arızalar meydana gelebilmektedir.

Profesyonel teknik serviste böyle bir durum yoktur. Personel hızlı bir şekilde hizmet verdiği için müşterilerin zaman kaybetmesi mümkün değildir. X-ray cihazının detaylı teknik servisi hakkında bilgi de X-ray teknik servisimizden alınabilir. X-ray cihazlarının teknik servisi firmamız tarafından yapılmaktadır.