X-ray Teknolojisi ile Güvenlik Her An Yanınızda

Türkiye’nin güvenlik teknolojileri alanında güvendiği firmalardan biri olan Dark X-ray, her geçen gün yeni faaliyetleri ve hizmete sunduğu ürünlerle sizlerin beğenilerini toplamaktadır.

Metal nesnelerin tespiti için kullanılmakta olan bu cihazlar, çeşitli ebat ve özelliklere sahip  X-ray cihazlarıdır.

Oluşturduğu yüksek elektromanyetik alanla canlılar üzerindeki metal objelerin sinyallerine ulaşan dedektörler; alışveriş merkezleri, adliye gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Kişilerin alanlardan geçişleri sırasında üzerinde bulunan metal eşyaları algılar ve farklı tarama bölgesine sahip özelliği ile ileri algı teknolojisine sahiptir.

Ayrıca bu cihazlar hem organik hem de  inorganik madde ayrımı yapabilmektedirler. Bu sayede, tüm tehlikeli cisimlerin ekranda renkli olarak görünebilmesini sağlamaktadır. Bu sayede maddenin yoğunluk kalitesine ulaşabilir, ve madde türü hakkında en kısa sürede bilgi edinebilirsiniz; nesnenin şekline bakılmaksızın içerdiği elemente göz atabilirsiniz. Üst düzey yazılımı ile yerinde inceleme alanında analiz yapılmasına izin verir ve bu görüntüler gelecekteki analizler için saklanabilir.

En kullanışlı modelleriyle X-Ray Cihazları

X-ray cihazlarımız, aradığınız alana ve yeterliliğe göre tercihe açık olmakla beraber aynı zamanda diğer tipteki dedektörler ile birlikte kullanıma uygundur.  Güvenlik amaçlı kullanılan cihaz ve diğer dedektör tarayıcılar, çeşitli teknolojileri bir arada kullanmaktadır.

X-Ray cihazları genellikle poşetler, torbalar, zarflar gibi malzemelerin taşınıp taşınmayacağını ve güvenliği tehdit edip etmediğini belirlemek için kullanılır.

Günümüzde her alanda kullanıma ihtiyacı duyulan x-ray cihazları, sahip oldukları ileri teknolojisi  ve bilgisayar görüntüsü ile sizlere hizmet vermektedir. İçerisinde oluşan sinyallerin, X-ray görüntü işleme sistemi ile verilerin oluşmasını sağlar. Düşük radyasyon ile çalışan bu cihaz; liman, iş merkezleri, havaalanları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Özel alanlardaki içeri kontrolü, çanta ve paket kontrolü gibi birçok alanda bu cihaz kullanılmaktadır.

Güvenlik Teknolojisinin Her Alanında Kullanılan Dark X-ray Cihazları

En ince aramalar yapabilmenizi yüksek ve kaliteli görüntü sistemi ile tarama yapması sayesinde x-ray cihazları, tabanca, silah, bıçak, patlayıcı vb. nesneleri olay yerinde hızlı bir şekilde tespit etmenizi sağlayacaktır. Çok yüksek enerjiye sahip olan cihaz, bagajdaki nesnelerin en kısa sürede algılanmasını sağlayacak birkaç dedektöre bağlıdır, sinyallerin çarpmasıyla oluşan bu alandaki metal cisimlerin veya tehlikeli nesnelerin bulunmasını kolaylaştırır.

X-ray cihazları, güvenliğin sağlanması hususunda geçiş alanlarındaki bireylerin üzerinin taranmasında kullanılmaktadır. Çeşitli özelliklere sahip bu son teknoloji ürünler, en ufak metal cisim eşyaları bile algılamaktadır. X-ray sistemi ile güvenlik operatörleri güvenilir ve verimli bir şekilde araştırma yapabilir.

Bununla birlikte, bu X-ray sistemleri ile, güvenlik operatörlerinin tam olarak içinde ne olduğunu bilmeden bagajları tahmin etmeleri ve dokunmaları gerekmez.

Cihazların içinde bulunan entegre yazılım kontrol sistemi ile her alanda güvenliği ön plandadır, bu sadece acil bir durumda da son derece güvenilir bir ürün olarak karşımıza çıkar.